Nyilván nagy szükség van ott 30 labdára, ahol 22 főállású takarítót fizetnek és 650 ezret szánnak egy szett sportruhára.
Mint az Akadémia honlapjáról (via 444) megtudhattuk, Davor Suker a horvát szövetség elnökeként meglátogatta Jarni barátját Felcsútott, és ha már ott járt, vitt magával 30 darab labdát ajándékba, sőt ezek közül kettőt(!) alá is írt. E kettő nyilván különleges eszmei értékkel bír, a maradék 28-nak viszont bizton találnánk jobb helyet az évi 7-7,5 milliárd támogatásból tengődő PFLA-nál. Felcsúton azonban a "ki a kicsit nem becsüli" igazsága mentén gondolkodnak, így fel sem merült, hogy lepasszolják az ajándékot.
Amit mi annyira abszurdnak tartunk, hogy hirtelen eszünkbe jutott megnézni, mégis mennyire nevetségesen aránylik 30 labda a felcsúti birodalom léptékeihez viszonyítva. Az unalomig ismert stadion vagy kazánház felemlegetése helyett megpróbáltunk emberközelibb példákat találni, méghozzá hol máshol, mint a helyiek sportfejlesztési programjában.
Zárójel: A "helyiek" megnevezés nem holmi stilisztikai modorosság a szóismétlések elkerülésére, hanem egy kétségbeesett megoldás a Felcsút SE, Felcsúti Utánpótlás Nevelésért Alapítvány, illetve PFLA háromság feloldására. Halandó ember fel nem foghatja a három entitás közti viszonyt, és akkor még nem beszéltünk a Videotonról. Az nyilván semmi különös, hogy jogilag a F.U.N.A.-nak nincs felnőtt csapata (miközben Orbán Viktor pont az ellenkezőjére büszke), az utánpótlás meg rendre Felcsút SE néven emlegetődik a programban, amelyről viszont Viktor azt mondta, hogy ne keverjük össze a PFLA-val, mert a Felcsút egy falusi csapat, helyi legényekből. És ez még mindig tisztább, mintha a tavalyi SFP-t néznénk, melyben Fehérvár fc, FEHÉRVÁR FC kft, Felcsút SE, Videoton és Felcsúti Utánpótlás Nevelésért Alapítvány néven egyaránt indított csapatot a helyi utánpótlás, Tar Zsolt pedig egyszerre szerepel saját nevelésként mindkét együttesben (Felcsút, Fehérvár). Persze, ha valaki hajlandó lenne korrepetálni minket a tárgyban, szívesen megosztanánk, hogy mi a helyzet valójában.
Mielőtt néhány tippet adnánk a lehetséges szuvenírekre, hangsúlyoznánk, hogy az alábbi tételek nem mindegyike került elfogadásra (vagy csak csökkentett mértékben), de az igény megvolt rá.
Suker legközelebb hozhatna még...
30 pár zoknit. Legalább akkora szükség lenne rájuk, mint a labdáira ott, ahol igényeltek 50 szett sportruházatot 650.239 Ft egységáron (Versace?), illetve 1 csomag sportfelszerelést 20.774.124 Ft-ért (tippünk sincs). Zárójel: tavaly még 253 ezerből kijött a sportruha, igaz 100 csomagra volt szükség belőle.
Vagy 30 liter benzint a három új traktorhoz (2, 15 és 16 millió Ft), a gyeptéglavágóhoz (2,6 m) valamint a Multicar M27C típusú 52 milliós takarítógéphez (bár az lehet, elektromos).
Hozhatna továbbá egy nagy doboz (láda) bonbont annak a 103 fő- és 8 félállású alkalmazottnak, aki szerepel a "személyi jellegű ráfordítások" nevű listán (közte négy teljes és egy félállású edzővel). És akikre egyébként ötletünk sincs, milyen alapon igényeltek egyáltalán pénzt, amikor az MLSZ legújabb direktívája szerint "Személyi jellegű ráfordítások jogcímen kizárólag felnőtt csapatokhoz köthető személyekre lehet támogatást igényelni", ők meg ugye úgy kezdték az űrlap kitöltését, hogy az nekik nincsen. (De ez nyilván a korrepetálás témakörébe tartozik.)
Ha pedig ennél egy kicsit személyesebb akarna lenni Davor barátunk, hozhatna egy marék golyóstollat a 3 marketing munkatársnak (bruttó 413-459e Ft/hó), 6 kommunikációs munkatársnak (286-390e Ft/hó) és 8 irodai asszisztensnek (184-403e Ft/hó).
Mérőszalagos kulcstartót a 22 főállású és egy félállású karbantartónak (184-306e Ft/hó). (Ők nem az akadémia pályáit gondozzák, arra vannak még hárman).
Gumikesztyűt a 22 takarítónak (146-194e Ft/hó).
Kötényt a 3 szakácsnak (119-257e Ft/hó) és 5 konyhai dolgozónak (142-192e Ft/hó).
Harminc tekercs filmet a két fotósnak (184 ill. 395e Ft/hó). Igen: filmet, a munkaköri leírás szerint ugyanis a fotósok feladatai közé tartozik a filmek előhívása (a digitális technológia nyilván nem volna méltó az organikus kulisszához).
Asztali naptárat a gazdasági vezetőnek (644e Ft/hó), kollégiumi igazgatónak (490e Ft/hó), iskola igazgatónak (643e Ft/hó), élelmezésvezetőnek (242e Ft/hó), műszaki vezetőnek (280e Ft/hó), kommunikációs igazgatónak (498e Ft/hó), archívum vezetőnek (460e Ft/hó) rehabilitációs vezetőnek (611e Ft/hó) és az akadémia igazgatónak (1 millió Ft/hó).
Az iskola igazgatójának esetleg külön egy üveg pezsgőt is, megünnepelni, hogy tavaly óta majd 400e forinttal megemelték a fizetését (bejött az életpálya), ami még úgy is kiugró teljesítmény, hogy az előző és a mostani SFP alapján idén átlagosan úgy 75 százalékkal nőttek a bérek Felcsúton.
Hozhatna még esetleg 30 nyakkendőtűt a támogatóknak, bár ennyi sem lenne elég mindenkinek, de a Békés Drén kft. vezetőjének, Barkász "a békési Mészáros Lőrinc" Sándornak biztos adnánk belőle, plusz még egy szett szívecskés mandzsettagombot is, elvégre egy másik csapat többségi tulajdonosaként támogatni a kiesés elleni harcban legnagyobb vetélytársunkat, ez mégsem mindennapi jótétemény.
Ha pedig feltétlenül ragaszkodna hozzá a kedves horvát, hogy az akadémia növendékeinek hozzon ajándékot - bár mindenki egyaránt fontos, de mégiscsak - akkor a skacok labdák helyett biztosan jobban örülnének 30 kispárnának, hogy a meccsek alatt ne törje annyira a seggüket a kispad.
Utolsó kommentek