Csehország – Görögország 2-1
Egyik csapat sem lehetett elégedett az első játéknap után, így nagy küzdelemre lehetett számítani az első perctől kezdve. Ehhez képest, a görögök bennragadtak az öltözőben, a csehek pedig nagyon bekezdtek. Sorra hullámoztak támadásaik, és végül két gólos előnyt tudtak szerezni, már a 6. percre. A görög középpálya képtelen volt feltartóztatni az ihletetten játszó Rosicky által vezérelt cseh középpályásokat. Főleg Jiracsek volt elemében, teljesen szabadon játszhatott, ráadásul Baros is többnyire visszalépett, így gyakran létszámfölénybe kerültek. Az első negyedóra végén kicsit visszavettek a csehek, és beálltak kontrázni. A görögök megkapták a labdát és a kezdeményezés jogát, de ebből nagyon keveset tudtak profitálni. Egyszerűen nincs fantázia, sebesség vagy extra technikai tudás a támadójátékukban. Végül Petr Cech megajándékozta őket egy góllal, ami után némileg feszültebb lett a meccs, de még így is - sőt, a félidőben lecserélt Rosicky hiányában - nagyobb izgalmak nélkül sikerült megtartani a maradék előnyt. Cech már nem az első bakiját követi el az Eb-n (de emlékezhetünk a 2008-as Eb-re is), ami főleg csapatkapitányént igen kínos, minket meg ilyenkor külön zavar, hogy miért emlegetik még mindig a világ egyik legjobb kapusaként.
A továbbiakban mindkét csapat ki-ki mérkőzést játszik a továbbjutásért, főleg a cseh-lengyel meccs lesz igazán éles, a cseheknek elég az iksz, de a házigazdák ellen nagyon nehéz lesz. A görögökön egyáltalán nem látni, hogy mivel tudnák megfogni az oroszokat.
Lengyelország – Oroszország 1-1
Kiváló mérkőzést láthattunk. A lengyelek újra igazolták, hogy nagyon jó ritmusban képesek támadni, főleg a jobb oldalon a dormundi Piszsczek, Blaszczykowski tandem működik ellenállhatatlanul. Ezzel mindig van bennük annyi veszély, hogy kicsit megzabolázzák az ellenfelet, bár látható volt, hogy az oroszok minőségbeli fölényben vannak a középpályán, és Arsavin révén bármikor gólhelyzetet tudnak kialakítani. A Zenites középpályából főleg Igor Gyeniszovot kell kiemelni, aki 2008-ban nemet mondott Guus Hiddink Eb-meghívójára, ezen a meccsen viszont 107-szer passzolt 91%-os hatékonysággal, amire mindenki szájtátva tapsolna, ha mondjuk Xavi neve mellett említenék.
A Szbornaja góljára Csank János is elégedetten csettintett volna, Dzagojev a tizenhatoson kívülről startolva érkezett a mesterien betekert szabadra, ezt azért gyakorolgathatták egy kicsit. A lengyelek végül az Eb eddigi legparádésabb góljával egyenlítettek, de több nem igazán volt bennük. Az oroszok tulajdonképpen egy idegenbeli meccset hoztak le magabiztosan ikszre, és továbbra is egy elég hatékonyan működő gépezet benyomását keltik. Kerzsakov ugyan tovább folytatta sorozatát (ezen a meccsen 4 kaput nem eltaláló lövése volt, az előző 7 mellé), de amint lecserélték, érezhető volt, hogy nagyon hiányzik a mozgékonysága a támadósorból. A csoportelsőség továbbra is kinéz az oroszoknak, de rendesen oda kell tenniük magukat a görögök ellen. A lengyelek az életükért játszanak a csehekkel, esélyeiket a hazai pálya nagyban növeli. Nagy kérdés, hogy visszakerül-e a kapuba a katasztrófális nyitómeccset produkáló Szczesny, vagy hagyják védeni a lényegesen magabiztosabbnak tűnő Tyton-t. Mi utóbbi mellett érvelnénk.
Utolsó kommentek